Żurawnica

100% bulderingu: nieznane rejony, nowe problemy i projekty, warunki, zawody, tripy, trening, filmy.
_________________________________________________________________________________

Moderatorzy: Aga Adamiecka, Maciek Szopa, Tomek Mazur

Żurawnica

Postprzez jaREC » Śr mar 05, 2014 2:11 pm

Witam.
Trafiłem ostatnio na informacje z 2005 roku o rejonie boulderowym w Żurawnicy ( około 20 km od Wadowic) z i zastanawiam się jak on wygląda dziewięć lat później. Ktoś tam działa i problemów przybyło czy może zarosło wszystko? A może jakieś topo jest dostępne?

"Pasmo ma 400 metrów szerokości i wszędzie jest dużo głazów, lecz mało rąk do czyszczenia z mchów etc. W tej chwili jest zrobionych około 20-30 przystawek od 6A-7A+ Fb, a może i trudniejszych. "

Te informacje brzmią zachęcająco, ale trochę czasu już minęło od momentu jak się ukazały:)
Czy ktoś coś wie?

Pozdrawiam
jaREC

Re: Żurawnica

Postprzez jaREC » Cz mar 06, 2014 2:00 pm

Z innych źródeł dowiedziałem się, że rejon jest w przyzwoitym stanie, a topo nie istnieje. Jak odwiedzę, to podzielę się wrażeniami.
jaREC

Postprzez Maciek Szopa » Pt mar 07, 2014 1:32 pm

Byłem tam ostatnio dobrych kilka lat temu. Było całkiem ok czyli niepozarastane:-) Jest już kilka trudniejszych wariantów też. Około 7B+. Rejonik niezbyt duży ale kilka linii jest naprawdę klasowych. Mała wrzutka z Żurawnicy była w filmiku:

http://www.bouldering.pl/kamyki,102,542 ... macje.html
Maciek Szopa

Postprzez pagw » Pn mar 10, 2014 11:04 am

Witam,
Jak tam można trafić? To okolice Suchej Beskidzkiej?
pagw

Postprzez jaREC » Wt mar 11, 2014 1:58 pm

Mapa: https://27crags.com/crags/zurawnica/map

"....rejon leży 20 km od Wadowic w Krzeszowie okolice Suchej Beskidzkiej. Z Krzeszowa czerwonym szlakiem na Żurawnice – 10 min. przez las, który doprowadza nas do baldów. "
jaREC

Postprzez chudychudyni » Pn wrz 22, 2014 1:34 pm

A ja tam bylem wczoraj z ziomkiem i praktycznie wszystko pozarastane ale miejscowka niesamowita, z ogromnym potencjalem. baldy super tylko trzeba to ogarnac,i bedzie naprawde swietnie
chudychudyni

Powrót do Bouldering