TOPO Borzęta

100% bulderingu: nieznane rejony, nowe problemy i projekty, warunki, zawody, tripy, trening, filmy.
_________________________________________________________________________________

Moderatorzy: Aga Adamiecka, Maciek Szopa, Tomek Mazur

TOPO Borzęta

Postprzez chudychudyni » So sty 18, 2014 11:06 am

Witam mam pytanie odnośnie różnic w wycenach niektórych linni z Topo Borzęt zamieszczonego w górach z października 2009(na którym sie opierałem) a stronki http://27crags.com/crags/borzeta/topos/stare-skaly chodzi mi głownie o baldy:Warhammer 7A-góry 6c+ 27 crags
jans 6C+ na 27crg nazwany jang 6C, sprostowanie to na starych skałach a na nowych Totem jak wlasciwie idzie bo sa roznice w tych 2 opisach i jaka ma wycena 7A czy 6C.cyfromaniakim nie jestem ale skoro tyle latek trzymały sie te wyceny to czy nagle uległy zmianie? chyba polityka wkracza do wspinania.Mocarni mocarze przecencie wszystko a szczegolnie te wszystkie promocyjne cyfry z zimnego i niech moc bedzie z wami i zwykli siertelnicy nie odwaza sie wspinac na olimp pozdro.
chudychudyni

Re: TOPO Borzęta

Postprzez malootkie » So sty 18, 2014 11:22 am

W pełni zgadzam się i popieram co napisał chudychudini, dla zajawkowiczów i ludzi którzy mają z baldów fun (do 7a) to jest jakiś cholerny spisek ;) BTW ze szmaty nie zapodaję, fakera tylko pokazuję,lepszym się staję, lepszym się czuję.PEACE!
malootkie

Postprzez Maciek Szopa » Pn sty 20, 2014 7:03 pm

Wyceny w ogóle (a w bulderingu w szczególności) są jedynie orientacyjna informacją. Jak dla mnie powinno się wyceniać mniej więcej:-) czyli mniej wiecej 6C+-7A+ albo mniej więcej 8B+-8C. Różnica w odczuwaniu trudności przez zawodników zależy od miliona czynników. Przykład: fleszuje przewieszone 7A w Font a chwile później nie mogę odpalić na pionowym 6B. Czy to znaczy że coś z wycenami jest nie tak? Oczywiście że nie - po prostu nie umiem wspinać się w śliskim pionie:-)
Co do tych konkretnych przystawek:
-Totem idzie jak w topo w Górach
-przecena Warhammera wynika w dużej części z tego że sporo zawodników idzie do klamy w prawo a nie wprost filarkiem (choć jak robiłem FA to tez chciałem na 6C wycenić ale mnie Bachleda przekonał że trudniejsze:-)

ps: jaka polityka wkracza???? za dużo Faktu i Wprost kolega czyta:-)
Maciek Szopa

Postprzez chudychudyni » Pn sty 20, 2014 9:48 pm

ok dzieki za wyjasnienia
P.S czytam tylko wiadomości z bouldering.pl :) pozdrawiam
chudychudyni

Postprzez Maciek Szopa » Śr sty 22, 2014 4:35 pm

luzik:-) choć właśnie zauważyłem że sie pomyliłem... Klama na Warhammerze jest po LEWEJ:-) Po prawej jest Atak Fantazji:-)
Maciek Szopa

Powrót do Bouldering