Topo sokoliki

100% bulderingu: nieznane rejony, nowe problemy i projekty, warunki, zawody, tripy, trening, filmy.
_________________________________________________________________________________

Moderatorzy: Aga Adamiecka, Maciek Szopa, Tomek Mazur

Topo sokoliki

Postprzez komix » Pt lut 24, 2012 8:17 pm

Cześć wszystkim, chciałem zapytać czy ktoś posiada jakieś topo z boulderami w sokolikach? albo mógłby mi chociaż powiedzieć jak trafić np. pod kamlota na którym jest MountBlunt, z góry dzięki za odpowiedź
komix

Re: Topo sokoliki

Postprzez Micaj » Cz mar 01, 2012 5:22 pm

Cześć

Bulder o który pytasz znajduje się dokładnie rzecz biorąc w Rudawach Janowickich. To jest sąsiedni rejon (geograficznie ten sam), w którym znajduje się znacznie więcej baldów niż w samych Sokolikach. Jest ich powyżej 500. W zeszłym roku ukazał się na rynku mój przewodnik wspinaczkowy po tym rejonie, w którym poza ok 900 drogami opisałem też ok 300 bulderów, czyli ok 2/3 całości. Jest to w tej chwili najobszerniejsze i najbardziej aktualne źródło informacji o bulderingu w naszych granitach.

Przewodnik dostępny jest choćby w sklepie na goryonline, a także w niektórych sklepach wspinaczkowych.
Tutaj link do wizualizacji topo:

http://www.goryonline.com/gory,10751,0,0,0,C,c.html

Jeśli chodzi o MountBlunt jest to bardzo fajny problem położony w Grupie Fajki na Janowickim Grzbiecie. Trudności ok 7A/A+, czyli po naszemu czerwony.
Znajdziesz go po południowej stronie skały Fajka, ok 10m od niej (duże blokowisko). Nad nią charakterystyczny wielki dziób zwany Wiszącym Kamieniem.
Akurat problemów przy Fajce nie udało mi się już - ze względów czasowych - dodać do przewodnika (a szkoda, bo to jeden z fajniejszych sektorów z ok 120 problemami), jednak rozważam dodanie ich opisu jako bonus do przewodnika po Sokolikach, nad którym obecnie pracuję. Powinien się ukazać do końca tego roku, będą tam opisane także buldery położone w Sokołach.

Zapraszam w Rudawy. W tutejszym lesie jest jeszcze wiele dziewiczych kamieni, czekających na swoich odkrywców ;)

dla tych, którzy nie widzieli jak wygląda buldering w Rudawach link do filmów Jaworka:
http://vimeo.com/search/videos/search:b ... :thumbnail

Pozdrawiam
Micaj
Micaj

Postprzez Micaj » Cz mar 01, 2012 5:25 pm

Micaj

Postprzez komix » So mar 03, 2012 9:46 am

dzięki wielkie za odpowiedź;)
komix

Postprzez Micaj » Wt mar 20, 2012 2:25 pm

Ostatnio dostaję wiele pytań nt granitowych baldów w Rudawach Janowickich.

Zamiast odpowiadać każdemu z osobna pozwolę sobie wrzucić tu informację na ich temat oraz link do mojej galerii. Ujęcia baldów pochodzą w większości z przewodnika po Rudawach Janowickich (wydanego w jesienią 2011), gdzie opisana jest ich większość.

W tym momencie na terenie Rudaw Janowickich wytyczono około 500 bulderów, aczkolwiek dokładna ich ilość jest na razie trudna do oszacowania. W każdym razie jest jeszcze sporo nierozwiązanych problemów, a nawet dziewiczych bloków czekających na swoich odkrywców. Potwierdzeniem tych słów niech będzie fakt, że topowe problemy rejonu zostały rozwiązane w ostatnich 2-3 latach.

Rudawy wyrastają na największy polski rejon bulderowy i wg mnie ta pozycja jest raczej niezagrożona ;) Przynajmniej w sensie ilościowym. Jednak ilość zaczyna przechodzić powoli w jakość i dzięki Kadejowi i ekipie z Jawora są już pierwsze problemy wycenione na 8a (czyli po naszemu N+, czyli Niebieski z + :)

Jeśli chodzi o topo...
Do tej pory (dzięki Michałowi Wiśniewskiemu i Andrzejowi Beno) opisane były tylko problemy na Czartówce (ok 30) i w sąsiedztwie Zamku Bolczów (ok 40). Sytuacja się jednak trochę zmieniła w ubiegłym roku.
W nowo wydanym przewodniku wspinaczkowym "Rudawy Janowickie" jest opis 300 z 500 rudawskich baldów. (opisanych jest też ok. 900 dróg wspinaczkowych, z czego ponad 200 to drogi ubezpieczone, w większości nowo-obite linie)

Dla zainteresowanych rejonem - topo dostępne jest w księgarni na goryonline, w księgarni Brytana, w niektórych sklepach wspinaczkowych i na miejscu: w schronisku Szwajcarka i niebawem na Taborze pod Krzywą.
Wizualizacja przewodnika dostępna jest póki co pod tym linkiem:
http://www.goryonline.com/gory,10751,0,0,0,C,c.html

Zapraszam więc do spróbowania swoich sił na tutejszych głazach i do eksploracji (w razie nowości proszę o info ;) Sezon bulderowy w pełni, dobra zabawa gwarantowana :)

Zapraszam też, do przygotowanej przez mnie galerii, która przybliży trochę temat bulderingu w granicie (galeria na facebooku, ale ten link dostępny jest także dla niezalogowanych):

http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 76d4be6bda

Pozdrawiam
Michał Kajca
Micaj

Postprzez achilles147 » Wt mar 27, 2012 4:05 pm

ja też bym miał małe pytanie co do jednego balda w sokolikach bo bardzo trudno stwierdzić jak on się nazywa, krótki opis:
bald znajduje się zaraz koło sukiennic a dokładnie po prawej stronie od tej skały patrząc od komina. Wydaje mi się że jest to skała michał 1 ale nie jestem pewien. Bynajmniej idąc dalej na baldzie jest podpis "zła" (i tutaj właśnie mój dylemat czy to jest nazwa tej drogi>?) nigdzie nie mogę go znaleść w żadnym topo problem ma kolorek czerwony (tutaj moje małe spekulacje czy może nie jest to droga o nazwie "tip" którą znalazłem na topie skały michały).
Bardzo byłbym wdzięczny za pomoc
achilles147

Powrót do Bouldering