Rejony balderowe na Podkarpaciu - wielkość

100% bulderingu: nieznane rejony, nowe problemy i projekty, warunki, zawody, tripy, trening, filmy.
_________________________________________________________________________________

Moderatorzy: Aga Adamiecka, Maciek Szopa, Tomek Mazur

Rejony balderowe na Podkarpaciu - wielkość

Postprzez Miłosz Jodłowski » Pt sie 05, 2011 11:43 am

Cześć,

przygotowuję większe zestawienie rejonów wspianczkowych w Polsce i potrzebuję informacji o liczbie baldów w poszczególnych rejonach. Chodzi oczywiście o szacunkowe wielkości - np. ok. 50, ponad 200 itp. Akurat podkarpackie kamyki znam dość słabo i jeżeli bywalcy rejonów mogliby się podzielić wiedzą - to byłbym wdzięczny :D

Chodzi mi o następujące rejony:

Żurawnica w Beskidzie Małym (są tam też krótkie sportowe drogi)

Borzęta

Krzyworzeka

Kornuty

Bodaki

Mrukowa

Muchówka (Kamienie Brodzińskiego)

Nowa Muchówka

Ciężkowice

Ostrusza

Żurowa

Skały Czarnorzeckie (razem Kamieniec, Przełom Marcinka, rezerwat, Sokoli Grzbiet, Strzelnica)

pozdrawiam
Miłosz
Miłosz Jodłowski

Re: Rejony balderowe na Podkarpaciu - wielkość

Postprzez mycyr » Pn sie 08, 2011 6:57 pm

ciezkowice to malopolska a nie podkarpacie. powiat tarnowski.
mycyr

Postprzez Miłosz Jodłowski » Śr sie 24, 2011 6:28 pm

mycyr napisał(a):ciezkowice to malopolska a nie podkarpacie. powiat tarnowski.

Drogi/a Mycyrze - trzymając się historycznych ustaleń - to wszystkie te rejony znajdują się w Małopolsce. Z kolei pod względem geograficznym to wszystko są Karpaty. A Podkarpacie - to taka nie do końca szczęśliwa nazwa (podobnie jak Podbeskidzie), o bardzo umownych granicach. Natomiast zwyczajowo mówi się o podkarpackich kamykach/piachach. Cięzkowice tu jak najbardziej pasują, podobnie jak Muchówka itp. Rzeczywiście, nie do końca to jest trafne określenie na np. Żurawnicę czy Madohorę;) Umówmy się zatem, że mamy piachy beskidzkie (połozone w Beskidach) i podkarpackie (położone na Pogórzu Karpackim) :)

Cały czas natomiast czekam na jakieś - chociażby ogólne - info o wielkości rejonów. Na podstawie róznych źródeł mam zrobioną wstępną klasyfikację, ale chętnie bym poznał jakieś szczegóły..

pozdrawiam
Miłosz
Miłosz Jodłowski

Postprzez paulina » Cz sie 25, 2011 2:30 pm

paulina

Postprzez Miłosz Jodłowski » Cz sie 25, 2011 5:54 pm

paulina napisał(a):http://rkw.org.pl/index.php/topo-mainmenu-256

Dzięki wielkie - chociaż stronę RKW już znam:)

pzdr
Miłosz
Miłosz Jodłowski

Postprzez Klaudia Buczek » Cz sie 25, 2011 9:29 pm

Nie wiem czy to wniesie coś do Twoich danych, ale w Ciężkowicach znanych jest mi 235 bulderów.
pozdrawiam
Klaudia Buczek

Postprzez Miłosz Jodłowski » Pt sie 26, 2011 10:34 am

Super, cenna uwaga - jakoś wydawało mi się, że jest tego znacznie więcej..

pzdr
Miłosz
Miłosz Jodłowski

Postprzez mycyr » Pn wrz 26, 2011 10:58 am

Miłosz Jodłowski napisał(a):
mycyr napisał(a):ciezkowice to malopolska a nie podkarpacie. powiat tarnowski.

Drogi/a Mycyrze - trzymając się historycznych ustaleń - to wszystkie te rejony znajdują się w Małopolsce. Z kolei pod względem geograficznym to wszystko są Karpaty. A Podkarpacie - to taka nie do końca szczęśliwa nazwa (podobnie jak Podbeskidzie), o bardzo umownych granicach. Natomiast zwyczajowo mówi się o podkarpackich kamykach/piachach. Cięzkowice tu jak najbardziej pasują, podobnie jak Muchówka itp. Rzeczywiście, nie do końca to jest trafne określenie na np. Żurawnicę czy Madohorę;) Umówmy się zatem, że mamy piachy beskidzkie (połozone w Beskidach) i podkarpackie (położone na Pogórzu Karpackim) :)

Cały czas natomiast czekam na jakieś - chociażby ogólne - info o wielkości rejonów. Na podstawie róznych źródeł mam zrobioną wstępną klasyfikację, ale chętnie bym poznał jakieś szczegóły..

pozdrawiam
Miłosz

założyłem, że nazwę podkarpacie stosujesz w sensie podziału administracyjnego kraju. jeżeli podkarpacie w znaczeniu pogórze karpackie to ok.

pozdrawiam.
mycyr

Postprzez greg » Pn gru 05, 2011 1:41 pm

Witam.Jeśli chodzi o Rejon Kamieńca to znajduje sie tam ok. 90 baldów. W pobliskim Przełomie Marcinka też ok. 90 baldów. Rezerwat prządki też conajmniej ok. 100 baldów (raczej więcej). Jest jeszcze Strzelnica i Sokoli Grzbiet z kilkudziesięcioma baldami.

Pozdrawiam
greg

Powrót do Bouldering